235 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wspólnego odśpiewania hymnu, co podkreśliło podniosły charakter uroczystości. Nasi uczniowie przypomnieli wszystkim atmosferę tamtych czasów, podkreślili dziejowe znaczenie tej ustawy. Recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, a także przedstawili inscenizację obrad Sejmu Czteroletniego, ukazując moment uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przybliżyli najważniejsze postanowienia tego dokumentu oraz jego znaczenie dla historii Polski. Solistki oraz zespół zaśpiewali piękne oraz wzruszające piosenki o Ojczyźnie. Scenografia również stworzyła odpowiedni nastrój oraz podkreśliła patetyczny charakter uroczystości.

Ogromne zaangażowanie naszych uczniów oraz przygotowanie pięknego występu stały się dla wszystkich wartościową lekcją historii.