Konkurs „Geografia Polski”

Uczeń klasy 8a po szkolnym etapie, zakwalifikował się do udziału w V Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Geograficznym „Geografia Polski”. Organizatorem było ll Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Raciborzu. Konkurs odbył się pod Patronatem Starosty Raciborskiego. Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności w najszerszym zakresie, w oparciu o podstawę programową kształcenia z geografii fizycznej i ekonomiczno -społecznej Polski. Celem konkursu było sprawdzenie się uczniów w zakresie posiadanej przez nich wiedzy i umiejętności z geografii Polski, rozwijanie zainteresowań krajoznawczych dotyczących własnego kraju, a także ukazanie użyteczności wiedzy geograficznej w życiu codziennym i działalności człowieka. Udział był okazją do poszerzenia zainteresowań, kompetencji edukacyjnych. Gratulacje!

geo