
Wniosek Miasta Racibórz pomyślnie przeszedł weryfikację w ministerialnym programie „Aktywny Orlik 2026”. Na realizację sportowych celów udało się pozyskać 20 000 zł. Ideą programu jest to, aby Orliki nie były tylko boiskami, ale tętniącymi życiem centrami spotkań. Od maja aż do września 2026 roku na Orliku przy ul. Kasprowicza zaplanowano zajęcia, całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego – od przedszkolaka po seniora. Aktywność fizyczna to tylko połowa sukcesu, dlatego Miasto postawiło również na edukację zdrowotną. W trakcie trwania projektu będzie można spotkać się z ekspertami od żywienia. Zaplanowano warsztaty z dietetykiem oraz konsultacje, które pomogą mieszkańcom zrozumieć, jak codzienne nawyki i odpowiednia dieta wpływają na nasze samopoczucie.
W harmonogramie znajdą się m.in.:
- gry integracyjne
- ćwiczenia ogólnorozwojowe
- mini turneje
- gry i zabawy zespołowe
Całość przedsięwzięcia zamknie się w kwocie 21 100 zł. Środki te pochodzą z dotacji oraz wkładu własnego Miasta, w który wlicza się również bezcenna praca wolontariuszy zaangażowanych w organizację imprez.
Poprzez udział w inicjatywie „Aktywny Orlik”, Racibórz nie tylko promuje sport, ale przede wszystkim buduje silną i zdrową lokalną społeczność. To świetna okazja, by wyjść z domu, poznać sąsiadów i zrobić coś dobrego dla własnego zdrowia!
Harmonogram zajęć:
16 maja 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
17 maja 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
6 czerwca 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
7 czerwca 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
11 lipca 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
12 lipca 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
8 sierpnia 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
9 sierpnia 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
12 września 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
13 września 2026 r. od godz. 9:00 do 14:00
ZAPRASZAMY W NAJBLISZĄ SOBOTĘ I NIEDZIELĘ NA ORLIK PRZY ULICY KASPROWICZA